Občanská iniciativa SousedskáPomoc.cz pomáhá v regionech.

 

SousedskáPomoc.cz sdružuje po celé České republice bezmála 6000 dobrovolníků. Představuje inovativní rozhraní, jak koordinovat a efektivně zapojit všechny, kteří v těchto těžkých chvílích chtějí podat pomocnou ruku těm, kteří jsou nejvíce ohroženi koronavirovou infekcí. 

 

Abychom dosáhli co nejlepšího zapojení našich dobrovolníků, snažíme se komunikovat s městy a obcemi v regionech. Představujeme naše interaktivní rozhraní místním starostům či zastupitelům. Představou je zapojení místních obyvatel, kteří budou ochotní využívat náš systém a ušetřit tak čas svým kolegům, kteří v těchto dnech organizují dobrovolníky napřímo. S naším systémem postačí mít v obci či městě jednoho operátora, který bude prostřednictvím uživatelského účtu na SousedskáPomoc.cz využívat zaregistrované místní dobrovolníky a operativně jim přidělovat úkoly. 

 

V těchto dnech naše mobilní týmy představují možnosti našeho rozhraní zástupcům měst a obcí v Ústeckém a Středočeském kraji. 

 

Bezpečnost především

Každý dobrovolník se musí na našem webu zaregistrovat a vyplnit na sebe kontakt. V následujících dnech navíc bude dobrovolníkovi vygenerována kartička s jeho fotografií, kterou se bude při dobrovolničení prokazovat. Smyslem je zajistit maximální možnou míru bezpečnosti lidem, kteří skrze náš systém požádají o pomoc. Dobrovolníkova aktivita se navíc ukládá v systému a v kombinaci s aktivní zpětnou vazbou ze strany příjemců pomoci tak SousedskáPomoc.cz představuje v rámci možností bezpečnou službu.   

 

————————–

 

“Se starosty měst a obcí jednám o spolupráci nyní prakticky každý den. Na Sousedské Pomoci velmi oceňují i to, že můžem jednat pružně a efektivně. Že jim náš systém ušetří práci s koordinací lokálních dobrovolníků.” – říká Matěj Žejdlík, jeden z regionálních koordinátorů Sousedské pomoci.

 

Jan Mazíni, starosta města Úštěk: “Do projektu jsme se přihlásili, protože se nám líbí, že pomáháme i v těch nejmenších vesnicích.”

Tomáš Sazeček, místostarosta města Úštěk: “Pořád posloucháme, že se všechno točí jenom kolem Úštěka, proto jsem rád, že díky sousedské pomoci, můžeme dokázat opak a jednoduše pomáhat i v zapadlých osadách.”

 

máme v součsnosti 6060 dobrovolníků.

 

Šíříme systém mezi města a obce – jejich starosty a zastupitele. Naše regionální týmy (díky autům od MINI a BMW) již navštívili bezmála 2 desítky měst a obcí. V tuto chvíli působí Sousedská pomoc ve městě Úštěk a Litoměřice. Ještě tento týden se bude systém prezentovat na více jak 12 městech na Šumavě.


0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *