S postupným rozvolňováním a navrácením situace do normálu přichází logicky i čas zhodnotit naši dosavadní aktivitu a spolupráci. Aktuálně monitorujeme poptávku po pomoci v řádech nižších jednotek objednávek denně, tudíž i vaše vytížení bude menší. Z těchto důvodů jsme se rozhodli transformovat Sousedskou pomoc na udržitelný projekt, prostřednictvím kterého můžete i nadále pomáhat nejen ve svém okolí.

Od vzniku Sousedské pomoci se přihlásilo celkem přes 6000 dobrovolníků z celé republiky. Díky vám všem jsme mohli zrealizovat nesčetně objednávek a zajistit potřebným desetitisíce roušek! Byla to neskutečná jízda, která byla možná jenom díky vám a vaší ochotě pomoci. Moc vám za to děkujeme!

Idea Sousedské pomoci však žije dál. I když neevidujeme desítky či stovky požadavků o pomoc, stále jsou tu jednotky. Lidé totiž nehledají pomoc jen v časech krize. Sousedská pomoc proto plánuje svůj aktuální systém pomoci zachovat. Jednalo by se v praxi o to využít dobrovolníky v regionech k realizaci pomoci tak jako to bylo v průběhu koronavirové krize s tím rozdílem, že by ji nebylo tolik. Jinak řečeno bychom rádi udržely dobrovolníky v regionech, kteří by průběžně kontrolovali poptávku po pomoci a byli k dispozici na telefonu v případě požadavku ze zelené linky. Pokud jste takovým dobrovolníkem a chcete stále pomáhat prostřednictvím Sousedské pomoci, klikněte na tento odkaz.


1 Comment

A WordPress Commenter · May 4, 2020 at 3:53 pm

Hi, this is a comment.
To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
Commenter avatars come from Gravatar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *